Отмъщението (La revancha)

Сестрите Исабел и Соледад са били разделени след убийството на баща им. Те са израснали, без да се познават. Исабел е живяла в разкош, който й е бил осигурен от осиновителите й, а Соледид е била възпитана от Провиденсия Сантандер, жена, която момичето смята за своя майка.

Добросърдечната Провиденсия се е отнасяла към Соледад с майчинска любов, въпреки че й е била само бавачка преди момичето да осиротее. Провиденсия е станала свидетелка на жестокото убийство на бащата на Соледад. След това ужасно събитие, Провиденсия избягва с момичето, за да я предпази от случилото се нещастие. От този момент нататък, Соледад е израснала обградена от много любов.

Исабел, точно обратното, много добре знае какво се е случило с баща й и много се надява по-малката й сестра да живее добре. Но най-малко е предполагала, че сестрата, която толкова дълго време издирва, е не някоя друга, а нейната съперница за любовта, която и за двете ще се окаже забранена.

Мъжът, който покорява сърцата и на двете сестри е Алехандро Арсиниегат – известен млад лекар, който е син на Родриго Арсиниегас, мъжът, който е убил баща им. Алехандро се влюбва в Соледад от пръв поглед и тя, независимо злополучните отношения между двете семейства, отговаря с взаимност на любовта му. Но Провиденсия знае цялата истина и именно заради това всячески се старае да се противопостави на техните отношения. А Изабел допринася за раздялата на влюбените и разработва план за отмъщение, в който главна роля играе Соледад.

Всичко се развива така, че да разруши любовта, която е възникнала между Соледад и Алехандро. Но дори и най-голямата омраза, която е в следствие от отмъщението, не може за дълго да заглуши дълбоките чувства, които младите изпитват един към друг...